Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3  im. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego
39-200 Dębica  ul.Kraszewskiego 37  woj.podkarpackie  telefon-fax 146813289

22 grudnia 2017

22 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego zostały wręczone nagrody laureatom konkursu "Bożonarodzeniowe okruchy".

11 grudnia 2017

Fotorelacja z otwarcia hali sportowej w budynku przy ulicy Łysogórskiej.

7 grudnia 2017

Fotorelacja z V Przeglądu Talentów Artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy.

5 grudnia 2017

Razem możemy więcej
W dniu 5 grudnia 2017r.w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy mieszczącej się przy ul. Łysogórskiej odbył się Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw pod hasłem "Razem możemy więcej". Inicjatorem tego przedsięwzięcia był dyrektor Dariusz Pierzchała, który chciał nadal kontynuować bardzo dobrą współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych w Dębicy. Wcześniej Gimnazjum nr 2 w Dębicy współpracowało ze szkołą specjalną przy organizacji turnieju drużyn zunifikowanych, a także podczas rozgrywek bowlingowych.
Mikołajkowy turniej "Razem możemy więcej" otworzyli: dyrektor Dariusz Pierzchała, Burmistrz Miasta Dębicy - p. Mariusz Szewczyk i dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy - P. Marta Biłas, którzy życzyli wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy oraz sportowej rywalizacji.
W turnieju uczestniczyło 5 mieszanych drużyn dziesięcioosobowych. Przeprowadzono rywalizację w różnych konkurencjach sportowych. Podczas startów uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 wielokrotnie pomagali uczniom szkoły specjalnej pokonywać trudne dla nich konkurencje. Za zwycięstwo przyznawano punkty od 5 do 1. Na koniec zawodów odbyło się przeciąganie liny co wzbudziło najwięcej emocji po obu stronach.
Zawody zakończyły się wręczeniem medali przez dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy Martę Biłas, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Pawła Adamka oraz dyrektora Dariusza Pierzchałę.
Mikołaj bacznie obserwował rozgrywki, a na zakończenie wręczył wszystkim uczestnikom turnieju słodycze i niespodzianki. To była prawdziwa integracja społeczna, gdzie młodzież i dzieci z obu placówek razem, z własnej inicjatywy uczestniczyli w zawodach, grach i wspólnej zabawie tanecznej. Było naprawdę bardzo miło. Dziękujemy wszystkim za wspaniały pomysł i świetną wspólną zabawę. Kierujemy podziękowania na ręce organizatorów i nauczycieli obydwu placówek: z SP 3 dyrektora D. Pierzchały, E. Zych, M. Ciurkot, K. Reguły- Łoch, G. Cyboronia i nauczycieli ZSS w Dębicy: M. Kramarza, Z. Rajnfusa, Ł. Drąga, U. Burkat, A. Gruszeckiego, E. Dudziak oraz całej społeczności uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy.

10 listopada 2017

W dniu 10 listopada 2017 roku odbył się apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Była to krótka lekcja historii. Wspólne odśpiewanie hymnu Polski a także montaż słowno-muzyczny, to wyraz wdzięczności i uznania dla tych, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Ojczyznę.
Wszyscy w skupieniu wysłuchali apelu. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter uroczystości.

16 października 2017

16 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Pan Dyrektor złożył życzenia całej społeczności szkolnej i wręczył nagrody.
Uczniowie i Rodzice podziękowali nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie. Uroczystość umiliły występy młodych artystów z klasy 2a i 3c przygotowane pod kierunkiem pani Marzeny Kuchaj i pani Sylwii Wygonik.

29 września 2017

29 września nasza szkoła obchodziła Święto Patrona - generała Tadeusza Bora-Komorowskiego. Z tej okazji obejrzeliśmy program poetycki, zatytułowany "A to Polska właśnie". Uczniowie klas VI b, IV c i I b zaprezentowali w nim najpiękniejsze wiersze poświęcone naszej ojczyźnie. Wzruszające widowisko zakończyło się wspólnym odśpiewaniem "Roty". Program przygotowała p. U. Poświat, przy pomocy p. S. Wygonik i p. H. Szpary.
W tym dniu odbyło się również pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Najmłodsi uczniowie, przygotowani przez panie Elżbietę Kabarę, Dorotę Bogacz i Annę Winnicką zaprezentowali umiejętności wokalne, a po części oficjalnej bawili się w swoich klasach.

04 września 2017

4 września 2017 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Bora-Komorowskiego w Dębicy uroczyście powitali rok szkolny 2017/2018. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie odbyło się na boisku szkolnym wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.
Dyrektor szkoły serdecznie powitał uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników szkoły, życząc wszystkim na progu rozpoczynającego się roku szkolnego realizacji marzeń i planów.
W tym dniu po raz pierwszy dzwonek naszej szkoły zabrzmiał dla uczniów klas pierwszych oraz klasy "zerowej".
Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

Oświata

men